Amigo!Bar

Jak stahovat s Amigo!Netem?

  • Nemáme datové limity, nepoužíváme FUP
  • Naše tarify nejsou sdílené a dáváme Ti prostor k neomezenému stahování
  • Buď ohleduplný k ostatním – nestahuj ve špičce (17:00 – 23:00)
  • Nepodílej se na nelegálním kopírování – nepoužívej torrenty


1. Paretovo pravidlo

Amigo!Net je síť a stejně jako Ty, ho využívá další skupina lidí. Tuto síť – tento prostor využíváme všichni společně. My se snažíme zajistit, aby každý měl svůj prostor, ale žádná síť na světě, pokud má být navržena ekonomicky, není dimenzována na vykrytí špiček. Proto jsou ranní autobusy přeplněné, odpoledne vznikají dopravní zácpy na silnicích a večer je plno v zábavních centrech. Je totiž neekonomické stavět čtyřproudé silnice, když 80 procent času by zůstaly nevyužity.

2. Co je špička

I Amigo!Net má svou špičku nejvyššího vytížení a tou je doba od 17:00 – 23:00, tedy čas, kdy většina z Vás se věnuje surfování na internetu, hraní online her, prohlížení fotek, videa nebo jiným způsobem používá internet. V tuto dobu se očekává, že internet bude rychlý a svižný. A proto, bychom Vás chtěli poprosit nevyjíždějte s kamióny dat na internetové dálnice v těchto hodinách :)

3. Prosíme, nestahujte ve špicce!

Amigo!Net je síť, která bude vždy naslouchat většinovému hlasu svých zákazníků. A nízká cena a vyšší rychlost je to, co chce většina z Vás. Abychom toto splnili, investujeme do rozvoje. Neustále zlepšujeme naše služby, přinášíme vyšší rychlosti a dnes si myslíme, že toto děláme nejlépe v Ústí nad Labem a okolí. Abychom toto mohli dělat i nadále, je potřeba, aby jste chápali naše zájmy a snažili se nám vyjít vstříc, protože jenom tak, můžeme nejlépe hledat další cesty, jak se zlepšovat. Protože chceme spokojenost našich zákazníků, je pro nás prioritní, aby v době kdy internet využívá většina z Vás, nebyla síť zbytečně přetěžována daty, které se dají naplánovat na jinou hodinu, a proto bychom Vás chtěli poprosit nestahujte ve špičce a přesuňte stahování a odesílání objemných dat do jiných hodin.

4. Neomezený noční provoz

Amigo!Net je síť, která se snaží vyhovět každému a dělat věci lépe než ostatní. A proto jsme zavedli NEOMEZENÝ NOČNÍ PROVOZ. V době od 00:00 do 8:00 je rychlost každého z Vás NEOMEZENÁ. V tyto hodiny nejste omezeni na rychlosti Vaším tarifem ale pouze zařízením, které používáte a celkovou kapacitou naší sítě. V nočním provozu Vám dáme k dispozici vše co máme, proto pokud si umíte naplánovat stahování na noční hodiny, udělejte to, stáhnete mnohem více dat za mnohem kratší dobu. Pokud nechcete nočního bonusu využívat, žádáme Vás stahujte alespoň mimo špičku, tedy v době kdy svým stahováním nebudete negativně ovlivňovat většinu uživatelů naší sítě.

5. Jsou torrenty legální?

Je stahování dat přes Torrenty a P2P sítě legální? Není! Vyplývá to z podstaty tohoto protokolu, který pracuje tak, že přijatá data i odesíláte a spoluúčastníte se distribuce dat bez svolení autora. V poslední době se otázka nelegálního šíření dat stává aktuální v celé Evropské unii, což se projevuje stále častějšími dotazy Policie ČR na původce těchto nelegálních datových toků. Z těchto důvodů Amigo!Net nedoporučuje stahování dat pomocí Torrentů a P2P sítí.